http://ariscool.com/kaplanlangston78kns
Create a free web page @ aris cool
  Did you create this page?
html . Created: 29 Aug 19 . Hits: 42

Pozycjonowanie seo - Czymże jest pozycjonowanie seo, jakie to są jego typy, czemu trzeba i jak je przeprowadzać? (na własną rękę czy powierzyć agencji). Przykrótki zestaw wszystkich pomocnych informacji!

Pozycjonowanie - Czym będzie pozycjonowanie seo, jakie są jego warianty, czemu powinno się i jak je realizować? http://dayshoemaker73.jigsy.com/entries/general/-DWANA%C5%9ACIE-statystyk-w-temacie-pozycjonowanie-jakim-sposobem-zab%C5%82ysn%C4%85%C4%87-plotkuj%C4%85c-przy-automacie-z-napojami (osobiście czy polecić agencji). Treściwy zbiór wszystkich pożytecznych informacji!

Pozycjonowanie to nieco zagadkowe hasło, z którym do czynienia nie ma na co dzień dużo osób. Managerzy stron internetowych, którzy jednak dbają o potężną pozycję swej strony, bloga czy lokalu świetne jednakże wiedzą, iż optymalizacja seo to naczelna czynność, ażeby znaleźć się wysoko w rankingu Google i zostać wyświetlanym na górze listy osób wyszukujących dane informacje. https://marshall02butler.webs.com/apps/blog/show/47131138-5-plotek-w-temacie-pozycjonowanie-kt-243-re-powiniene-347-unika-263- Samo pozycjonowanie nie jest dokuczliwe do realizowania, ale żąda zaznajomienia całego tematu. W ów artykule pokazujemy odpowiedź na pytanie, czymże jest pozycjonowanie seo oraz podpowiadamy jak pozycjonować stronę, w jakim celu jest to takie ważne oraz jakie są rodzaje pozycjonowania.

Czym jest pozycjonowanie seo?Działaniami seo nazywamy wszelkie wykonywania, które mają doprowadzić, iż nasza strona internetowa www będzie pojawiała się wysoce w rezultatach szukania, jeżeli konkretna osoba szukać będzie danego hasła. Wyszukiwarka internetowa Google lokalizuje na bazie wielu elementów, jakie strony internetowej wyświetlić, podczas gdy konkretna persona szuka konkretnych informacji. Google sporządza zatem ranking najbardziej potrzebnych stron i wyświetla je w odpowiedniej sekwencji. Pozycjonując stronę, samodzielnie wpływamy na multum elementów tak, aby Google uznało naszą stronę za pożyteczną, zawierającą wiele informacji i ją wyświetliło jak najwyżej. Optymalizacja seo witryny może odbywać się na dużo rodzai. Mamy możliwość optymalizować samą stronę internetową www, ustawiając odpowiednie elementy w taki sposób, żeby były ciekawe dla Google a także prowadzić czynności zewnętrzne np. linkowanie. Generalnie istnieje nader duża liczba składników, na które mamy możliwość oddziaływać samodzielnie. Niektóre z tych propozycji mają wyższą wartość a co niektóre niższą.

Wskazówka: Google umie osobiście rozpoznawać i indeksować witryny bez naszych działań. Jeżeli jednakże ustawimy odpowiednio co niektóre składniki, wyszukiwarka internetowa o wiele łatwiej będzie umieszczała wysoko w rankingu naszą witrynę. Ingerując w ów proces, mamy spory wpływ na to, na której pozycji pojawi się ta strona www.Pozycjonować stronę mamy możliwość osobiście jak również wykupując usługę w agencjach promocyjnych, lub instytucjach seo, jakich jest wiele na rynku. Proponują one skomplikowane oferty, poszczególne operacje czy wsparcie w tym obrębie. Pozycjonować jesteśmy wstanie też różnorakiego rodzaju witryny np. malutkie blogi, sklepiki internetowe czy ogromne serwisy. Najlepsze korzyści daje długookresowe i systematyczne organizowanie pewnych czynności. Cena pozycjonowania może być różny w zależności od ilości wykupionych prac, ich jakość, renomy czy oferty. Koszta mogą dlatego wahać się od kilkudziesięciu złotych nawet do kilku tysięcy złotych co miesiąc. Tańszą możliwością dla agencji pozycjonerskich są freelancerzy, którzy też wykonują optymalizacja seo za trochę niższe sumy.
Ale dlaczego pozycjonuje się strony internetowej i w jakim celu należałoby?

Ale dlaczego trzeba pozycjonować naszą stronę? To 1-dno z kluczowych pytań, które spada przy problemie pozycjonowania. Warto prowadzić tego typu czynności z kilku przyczyn. Początkowym i głównym zarazem będzie możliwość znalezienia się naszej witryny www na wysokich pozycjach w wynikach poszukiwania w konkretnej branży czy też kategorii i pozyskiwanie ogromnej liczby nabywców czy czytelników. https://zenwriting.net/wintherlong0/8-metod-by-otrzymac-pozycjonowanie-na-tip-top Jeśli będziemy poprawnie “podpowiadać” Google, o czym jest nasza witryna a, także iż jest wartościowa, będziemy pojawiali się np. w top10 czy top3 rezultatów pod danym hasłem. Im wyższa nasza pozycja, tym potężniejszy ruch pozyskiwać będziemy np. na nasz serwis czy do rodzimego sklepu komputerowego. Wyraźnie najwięcej osób wchodzi na początkowe dwa, trzy rezultaty a odrobinę mniej na pozostałe siedem osiem na czołowej stronie. Inna strona jest niesłychanie nieczęsto wyświetlana, a następujące są właściwie już lekceważone. Jeżeli zatem chcemy, aby wiele konsumentów odnajdywało naszą witrynę w wyszukiwarce, opłaca się pozycjonować tą stronę internetową.

Kolejnym powodem, dla jakiego powinno się by wysoce w rezultatach przeszukiwania są kwestie wizerunkowe. Jeśli będziemy na szczytnych lokatach, mnóstwo osób będzie uważało naszą spółkę za w rzeczywistości wartościową i korzystna, ponieważ samo Google ją zaleca i gloryfikuje. Pozwala to zbudować własną renomę i świetny obraz firmy. http://lundingskaarup72.over-blog.com/2019/08/zapomnij-o-drogim-pozycjonowanie-dziesiec-powodow-dla-ktorych-nie-trzeba-go-miec.html Jeśli nie będziemy wyświetlani w wyszukiwarce Google, wiele osób nie zdecyduje się na skorzystanie z naszych propozycji, albowiem nie będzie wiedziała, co ma myśleć o takiej agencji. Obecność w Google współcześnie to wręcz zobowiązanie.

Pozycjonowanie seo ogólneWówczas gdy pragniemy pozycjonować naszą witrynę, istnieje na to parę sposobów. Głównym z nich jest optymalizacja witryny. Powinno się skonfigurować dobrze tytuł i opis strony, które będą pokazywane w wyszukiwarce obok naszego adresu www ludziom, które wyszukują wiadomośi. Za sprawą temu nie tylko i wyłącznie kontrahenci dowiedzą się, o czym jest ta witryna internetowa, ale i dodatkowo Google. Pożądane byłoby lokować także linki na naszej witrynie do innych jego części i wpisów co również pomaga indeksacji. Dalszym elementem jest tworzenie artykułów seo. To wpisy naszpikowane słowami kluczowymi, pod jakimi zechcemy być wyszukiwani w necie. Potrafią one zawierać np. nazwy kategorii, tematów czy danych przedmiotów, jeżeli mamy sklepik. Teksty pozycjonowania możemy pisać samodzielnie lub zamówić w firmach interaktywnych, lub instytucjach seo. Użytecznym czynnikiem pozycjonowania jest linkbuilding, czyli umiejscowienie linków do naszej strony na innych witrynach w sieci. Google za pomocą temu oznacza naszą popularność i sugeruje się poleceniami obcych stron internetowych www. Tę usługę także jesteśmy wstanie złożyć zamówienie w agencji seo, a jej pracownicy na wielu witrynach www będą dorzucać np. zaproszenia na naszej witryny www z linkiem czy niusy polecające.

Pozycjonować mamy możliwość zarówno witrynę na kilka rodzai. Jest w stanie być to np. pozycjonowanie seo lokalne, które ma umożliwić kolosalną pozycję naszej witryny internetowej na miejscowym sektorze scalonym z poszczególną miejscowością czy pozycjonowanie seo pod funkcje wyszukiwania głosowe, wówczas gdy chcemy zostać wyświetlani powyżej od rywalizacji, kiedy kontrahent zadaje zapytanie przez mikrofon. http://estes31futtrup.jigsy.com/entries/general/Pozycjonowanie--Czym-okazuje-si%C4%99-by%C4%87-pozycjonowanie-seo-jakie-to-s%C4%85-jego-rodzaje-czemu-op%C5%82aca-si%C4%99-i-jak-je-przeprowadza%C4%87-osobi%C5%9Bcie-czy-zleci%C4%87-agencji-Tre%C5%9Bciwy-zestaw-ka%C5%BCdych-przydatnych-informacji Jesteśmy w stanie też pozycjonować witrynę w szerokim zakresie - pod wiele fraz lub pod sprzętu mobilne. http://djurhuus74slaughter.blogieren.com/Erstes-Blog-b1/Jak-uzyskaA-lepszy-pozycjonowanie-niA-typowy-klient-b1-p20.htm Nie licząc pozycjonowania wszechstronnego, które jest bazą, jesteśmy w stanie pozycjonować stronę w danym nurcie. Stanowczo warto podyskutować o takich strategiach z doradcami w firmach seo, którzy wspomogą podjąć nam słuszną decyzje i dobrać właściwe pozycjonowanie do naszej kondycji.
Jakiego typu oferty oferują filie SEO? Przekonaj się, z jakich ofert możesz skorzystać selekcjonując agencję SEO zajmujące się działaniami seo witryny internetowej!

Agencje SEO to jedne z popularnych agencji na sektorze tuż nieopodal tych interaktywnych czy marketingowych. Firmy takie zajmujące się promowaniem strony www mogą dawać różne usługi, które wesprą podwyższyć naszą sytuację w wyszukiwarce Google przeróżnymi strategiami. Firmy seo proponują nierzadko też usługi ponadplanowe, które nie mają ścisłego partnerstwa z pozycjonowaniem, a wyłącznie ogólnie pojętym marketingiem sieciowym Niżej prezentujemy jakiego rodzaju usługi - podstawowe i równoległe proponują agencje SEO i jak czynią w praktyce.

Czym jest agencja SEO? Jak funkcjonują?Filie SEO to agencje zajmujące się działaniami seo stron internetowych www. Na rynku działają jako w największym stopniu fachowe, dlatego, że przeważnie trudnią się tylko działaniami seo i oferują usługi w wąskiej kategorii. Agencje takie najczęściej zatrudniają wielu profesjonalistów z różnorodnych dziedzin seo. Są to spółki działające stacjonarnie - posiadające siedzibę w realnym świecie, ale proponują przede wszystkim usługi w internecie. Zadaniem agencji seo będzie zrobienie, ażeby strona użytkownika znalazła się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Agencje takiego typu potrafią przekazywać złożoną obsługę składającą się ze wszystkich detali, jakie to proponują, niemniej jednak też i dają sposobność doboru pojedynczych propozycji takich jak seo copywriting czy link building. Z ich wsparcia jesteśmy wstanie zarówno korzystać długofalowo, współpracując z nimi np. przez parę lat (co daje najwspanialsze owoce) lub wykorzystywać je okazjonalnie np. do optymalizacji witryny internetowej pod kątem pozycjonowania po jej tworzeniu. Agencje seo są jednymi z najliczniejszych filii na rynku tuż po takich marketingowych. Bez trudności odnajdziemy również odpowiednią agencję, która to świadczy porządane przez nas usługi w adekwatnej kwocie.

Głównym rodzajem ofert, jakie dają agencje seo, jest optymalizacja strony www. Jest to posługa poprawnego dostosowania samej strony www internetowej w ów sposób, by była ona przyjazna przez Google, a wyszukiwarka internetowa mogą ją łatwiej oraz wyżej indeksować. Optymalizacja witryny opiera się na zrealizowaniu prac bezpośrednio na niej. Jesteśmy w stanie nabyć ją niezależnie w dowolnym momencie np. po jej tworzeniu, kupieniu czy wprowadzaniu fundamentalnych transformacji. Optymalizacja witryny www odbywa się np. poprzez skonfigurowanie stosownych metadanych, tytułu i spisu strony w wyszukiwarce Google bądź nadaniu stosownej struktur tak, tak aby była ona atrakcyjniejsza na rzecz Google. W momencie optymalizacji agencje seo sprawdzają i ew. usprawniają podlinkowanie wewnętrzne, stosowne używanie nagłówków, śródtytułów, opisy obiektów - jeśli będzie to sklepik czy działanie pełnej witryny. https://nicholson42dyer.home.blog/2019/08/29/tyle-pozostanie-ci-gdy-zaciagniesz-pozycjonowanie/ Optymalizacja strony www to nie wyłącznie działanie stricte seo, ale też i sprawienie, aby witryna www działała ekspresowo, bez żadnych problemów i była piękna dla nabywcy. Google bierze pod uwagę okres ładowania witryny czy jej popularność i liczba czasu, który spędzają na niej interesanci.

Inną popularną usługą, jaką proponują agencje seo, będzie linkbuilding. To wstawienie linków na zewnętrznych stronach sieciowych bloga czy forach. http://weiner44weiner.pen.io Za sprawą temu Google mierzy jak bardzo znana i promowana jest nasza witryna przez obcych internautów sieci i czy opłaca się umieszczać ją wysoce w skutkach wyświetlania w wyszukiwarce. Firmy seo potrafią systematycznie dodawać wpisy polecające naszą witrynę z linkami do niej na stosownych forach czy w social mediach, aby otrzymać jak najkorzystniejszy efekt. Agencje SEO dobierają adekwatne witryny pod kątem ich reputacji, atrybutów dofollow i nofollow czy komponują artykuły tak, aby nie były odbierane i oznaczone jako spam.


SEO Copywriting to 3 usługa, jaką niejednokrotnie prezentują agencje seo. Jest to tworzenie treści seo, w których będą również potrzebne dla nabywców, ale i także odpowiednio zoptymalizowane dla wyszukiwarki Google. Na podstawie słów kluczowych ocenia, o czym jest dana strona i jak sporo danych na dany problem znajduje się na niej. Firmy seo zatrudniają copywriterów, którzy znają kryteria seo, wykonania sprawnego tekstu pozycjonującego i zapisują je dla klientów. Rezerwując takie treści, otrzymamy artykuły ciekawe, tematyczne, ale i obejmujące kilka typów fraz w odpowiednim rozmieszczeniu i natężeniu. Sięgając z SEO Copywritingu, treści mogą być też dobrze sformatowane, rozdzielone i wykonane tak, ażeby dać, jak najkorzystniejszy efekt pozycjonujący.

Pozycjonowanie lokalne to następna, nader atrakcyjna usługa udzielana przez agencje seo. Jest to pozycjonowanie seo witryny internetowej pod kątem konkretnej lokalizacji. W tej funkcji agencja dąży do tego, ażeby ta witryna była wyświetlana wysoko w wynikach wyszukiwarki ludziom korzystającym z Google w podanej lokalizacji i szukającym informacji w konkretnym miejscu. Usługa ta przewodzona jest do internautów funkcjonujących stacjonarnie i szukających klientów lokalnie. Do działań działań seo rodzimego będzie włączało się konstruowanie teksów seo z lokalnymi frazami, linkbuidling na lokalnych forach, stworzenie wizytówki w Google Moja Firma czy pozycjonowanie seo wizytówki w Google Maps.

Do trochę mniej cieszących się popularnością, mimo to także czasami sugerowanych prac przez agencje seo może należeć np. pozycjonowanie pod wynajdowanie głosowe, audyt seo, pozycjonowanie w konkretnych krajach gdzie rynek jest ociupinę inny i wypada powziąć inne kroki lub pozycjonowanie szerokie.

Prace drugorzędneAgencje seo najczęściej proponują dodatkowo inne usługi złączone w ogóle z marketingiem internetowym, ale nie posiadające bezpośredniego wpływu na seo i pozycjonowanie seo witryny. Z pewnością będzie to copywriting i content marketing, czyli tworzenie rozlicznego typu treści, które będą pociągać interesantów oraz odbiorców. W agencjach seo zamówimy więc przeważnie wpisy tematyczne na bloga czy teksty różnego rodzaju. Niesłychanie często agencje seo prezentują również kampanie reklamowe. Posiadamy możliwość zatem skorzystać ze sporządzenia takiej kampanii, jej konfiguracji czy obsługi. Odsetek agencji seo zajmuje się prowadzeniem kont w social mediach oraz promowaniem przedsiębiorstwa na serwisach społecznościowych. Posługi dodatkowe, jakie to proponują agencje seo, mogą być nader wielokrotnie złączone z ogólnym marketingiem internetowym. Wskazane jest z nich korzystać, jeśli współpracujemy już pod kątem seo z daną agencją, ponieważ okaże się to odpowiednie i efektywne, a ustalane działalności będą wykonywane pod kątem różnych prac pozycjonerskich i dadzą wspanialszy rezultat.


Ile kosztuje pozycjonowanie witryn www internetowych?

Zlecając komuś optymalizacja seo stron internetowych, trzeba zaciekawić się, z jakimi łączy to się wydatkami. Takiego typu posługa wyceniana być może być na różne sposoby. Wydatki w danych firmach SEO odróżniają się od siebie kompletnie. Należałoby, mieć pojęcie, od czegoż tak naprawdę zależy kosztorys posługi pozycjonowania witryn www internetowych. Głównym najlepszym składnikiem jest typ pobieranej zapłaty. Na rynku z reguły współwystępują 2 postaci rozliczeniowe. Z firmami SEO rozliczać się damy radę za pomocą abonamentu lub za uzyskany efekt. Rozliczanie abonamentowe polega na tym, że co miesiąc uiszczana jest notoryczna należność. Po wpłaceniu podejmowane są wyznaczone działania. Nie ma z kolei pewności czy pozostaną one utworzone, i też czy skutek tego rodzaju seo definitywnie będzie dla nas korzystny. Być może okazać się wszak, że zapłata pozostanie pobrana, czynności zostaną zrobione, a pozycje strony w wyszukiwarce Google nie będą się polepszały. Alternatywną techniką rozliczania, w większym stopniu uczciwą i korzystną dla odbiorców jest rozliczanie za osiągany wynik. Z agencją SEO rozliczasz się tylko i wyłącznie wtedy, podczas gdy Twoja witryna internetowa osiągnie sprecyzowany w porozumieniu efekt na określone frazy. To znaczy, że w sytuacji, podczas gdy nie uda się wypozycjonować strony www na słowo kluczowe, na którym Ci zależało, nie zapłacisz w zupełności nic. W sprawie, gdyby udało się, niemniej jednak poprawić pozycję witryny na wyrażenie kluczowe, zapłacisz sumę wpisaną w spisanej wcześniej umowie. Tegoż typu forma rozliczeniowa jest bez wątpienia przychylna dla samego nabywcę. Nie są żądane od niego miesięczne wpłaty, w których nie zapewniają zdobytych rezultatów. Następną fundamentalną sprawą jest rodzaj wyceny działań seo określonych fraz kluczowych powiązanych ze stroną. Wyrażenia kluczowe wykorzystane w późniejszym kroku w seo w instytucjach wyceniane są na odmienne sposoby. Z reguły widzianym zjawiskiem jest wycena poparta precyzyjną analizą wyrażenia kluczowego. Rozpatrywanie polega odkryciu najistotniejszych informacji na temat frazy kluczowej. Pod obserwację przyjmuje się ilość miesięcznych wyszukiwań dowolnego wyrazu kluczowego, rywalizację na ową frazę, a również generalną ilość wyników w wyszukiwarce Google na tę słowo kluczowe. http://www.imfaceplate.com/SweeneySween/optymalizacja-seo-czym-okazuje-si-by-optymalizacja-seo-jakie-to-s-jego-rodzaje-dlaczego-opaca-si-i-jak-je-wykonywa-samemu-czy-zleci-agencji-oszczdny-w-sowach-zbir-wszelkich-przydatnych-informacji Dalszym czynnikiem, jaki to może definiować koszta działań seo strony www, jest problematyka związana z frazą. Wiadomo, iż więcej zapłacimy za optymalizacja seo stron związanych z specjalnością ubezpieczeniową aniżeli z humorem. Dla przykładu, jeśli masz towarzystwo ubezpieczeniowe i zechcesz wypozycjonować stronę na wyraz kluczowe związane z tą dziedziną, to przypuszczalnie zapłacisz nawet do pięćdziesięciu razy więcej niźli w przypadku słowa kluczowego związanej z humorem. To znaczy, iż są wyrazy kluczowe, za których optymalizacja seo zapłacimy 5000 zł, a są i takowe, za które zapłacimy 100 zł. Tak kolosalny przedział cenowy powoduje, iż przed zleceniem jakiejś osobie pozycjonowania winnyśmy poprosić o rozpiskę ze szczegółową wyceną. Bądźmy, więc ostrożni. Nie chcielibyśmy w końcu zlecić agencji SEO zrealizowanie czegoś, czego po prostu nasz własny aktualny budżet nie jest w będzie udźwignąć. Przy zlecaniu działań seo należy mieć na uwadze, także iż nie wszystkie miejsca uda się udoskonalić. Warto więc zdefiniować parę słów kluczowych, jakich miejsca pragnęlibyśmy podwyższyć, a na pewno któreś słowo uda się efektywnie wypozycjonować. Ze względu na ilość czynników, które mają wpływ wprost na wycenę wyrażenia kluczowego, trudno jest wprost oznajmić, jaka jest konkretna całkowita cena pozycjonowania. W trakcie zlecania firmie SEO tego rodzaju zadania, warto wypytać, które czynniki bierze ona pod obserwację przy wycenie. Istotną sprawą są, również rodzaje technologii użytkowanych w momencie działań seo. Użytkownik winien dowiedzieć się, czy też filia SEO wykorzystuje strategie typu black hat, czy white hat. Jeżeli firma zagwarantuje, iż stosuje metody white hat, to możemy być spokojni o naszą stronę, że nic niepomyślnego się z nią nie wydarzy na rezultat seo. W kwestii, gdyby ktoś odpowiedział, iż używa się techniki Black hat, musimy trzy razy pomyśleć się, czy chcemy z takiej usługi skorzystać. Nieudolne operowania pozycjonera w dziedzinie Black Hat SEO zdołają sprowadzić więcej złego niż dobrego. Stosowanie technologii Black Hat, innymi słowy niezgodnych z regulaminem wyszukiwarki Google łączy się z zagrożeniem założeniu naszej witrynie filtra od wykonawców Google. Na skutek takowego wydarzenia odnalezienie naszej strony w Google będzie właściwie nierealne. Są jak najbardziej metody na zdejmowanie takiego rodzaju filtra i powrót do wyników wyszukiwania, jednakże cały proces jest bardzo czasochłonny i nie zawsze kończy się dla nas pomyślnie. Z owego powodu powinniśmy pomyśleć się, komu zlecamy optymalizacja seo owej witryny. http://mullinscoffey6.postbit.com/pozycjonowanie-czym-jest-optymalizacja-seo-jakie-s-jego-rodzaje-czemu-wskazane-jest-i-jak-je-realizowa-samodzielnie-czy-poleci-agencji-tre-ciwy-zbior-wszelkich-potrzebnych-informacji.html Należy w każdej sytuacji zobaczyć opinie o danych agencjach SEO. Z nich możemy dowiedzieć się autentycznych danych o efektach funkcjonowania takich firm. Ostatnią sprawą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę, w trakcie zlecania jakiejś osobie działań seo strony jest to, czy gwarantuje on utrzymanie wyników strony na wskazane wyrażenia kluczowe w określonym okresie. Termin może się różnić, najlepiej, żeby nie było to krócej niż 1 rok po rozliczeniu. Niesłychanie częstokroć przytrafia się, iż bez owijania w bawełnę po rozliczeniu i skończeniu porozumienia agencja SEO usuwa poprzednio dodane linki zwrotne i wpisy z zaplecza, które miały znaczenie na właściwy wynik naszej witryny w wyszukiwarkach. Wycofanie backlinków rodzi nagłe ograniczenie reputacji naszej strony w widoku Google, co powoduje dostrzegalnym spadkiem pozycji. Podsumowując, cały przebieg scalony z wyceną pozycjonowania jest bardzo wieloaspektowy. Nie da się ustalić detalicznie, ile wymagać pieniędzy będzie ta usługa. W chyba każdej agencji SEO wydatki te będą się różnić i zależeć mogą być od odmiennych czynników. Zastanawiając się nad działaniami seo strony na poszczególne wyrażenia kluczowe, musimy udać się do paru firm i poprosić o ich wycenę.