http://ariscool.com/zamorajosephsen1fmi
Create a free web page @ aris cool
  Did you create this page?
html . Created: 13 Oct 19 . Hits: 42

تحریم هواوی چرا و چه‌طور روی داد

تحریم هواوی چرا و چگونه اتفاق افتاد
تحریم هواوی اما فقط مشتریان هواوی در خارج از چین را به لحاظ نرم‌افزاری زیر تاثیر قرار خواهد اعطا کرد ; زیرا دولت چین تقریبا هر چیزی را که به گوگل رابطه داراست , غربال نموده است .

به همین جهت هواوی در گوشی‌هایی که بازار چین عرضه می‌نماید یک نسخه از اندروید را به کار می گیرد که از خدمات هواوی , به‌روزرسانی‌های امنیتی و حتی دکان اپلیکیشن‌های خویش هواوی به کارگیری می نمایند .

امر تحریم هواوی همینطور هرگونه همیاری دیگر شرکت‌های آمریکایی نظیر اینتل , ان‌ویدیا ( Nvidia ) و کوالکام ( Qualcomm ) را با هواوی منع خواهد کرد .

هواوی من جمله کم شرکت‌هایی است که سی‌پی‌یو یا به‌طور دقیق SOCهای منحصر خویش را برای به کارگیری در گوشی‌ها و تبلت‌های خود می‌سازد و مثلا نیازی به شرکت کوالکام ندارد ; اما در دیگر قطعاتی که احتمال دارد خودش نتواند بسازد دیگر نمی‌تواند سراغ تولیدکنندگان آمریکایی برود .

Huawei Matebook pro
از آن‌سو هواوی اخیرا آغاز به تولید لپ‌تاپ‌های ویندوزی هم نموده است . سی‌پی‌یو‌های روی لپ‌تاپ‌ها تقریباً همه‌شان یا وابسته به اینتل هستند یا این که AMD . همه‌شان هم از کارت‌های گرافیکی همراه سی‌پی‌یو ( Intel integrated graphics ) , ان‌ویدیا و AMD استعمال میکنند .

با تحریم هواوی دیگر هیچ‌کدام از این تولیدکنندگان در دست هواوی نخواهند بود . از آن‌سو هواوی در لپ‌تاپ‌های خویش دیگر نمی‌تواند از سیستم‌عامل ویندوز مایکروسافت به کارگیری کند .

همه‌ این‌ها به این معنی که بازار لپ‌تاپ‌های هواوی احتمال دارد به‌طور بدون نقص از دربین خواهد رفت و کارایی هواوی برای ایجاد ورژن لینوکس مخصوص خویش هم بی‌اثر خواهد شد .


پاسخ هواوی به تحریم‌ها چه بود؟
در جواب به تحریم‌های آمریکا , هواوی نیز اعلام کرده است به‌اندازه استعمال سه ماه خود قطعه در انبارهایش دارد . زیرا از قبل پیش‌بینی می‌کرد که چنین اتفاقی فیس دهد .

این سه ماه به هواوی مجال خواهد بخشید که بتواند تامین‌کنندگان دیگری برای قطعات مورد نیاز خویش بیابد . البته مشخصا نمی‌تواند تامین‌کننده دیگری برای قطعات لپ‌تاپ‌ها بیابد و در سود این بخش هواوی کاملا از میان خواهد رفت .

از آن‌سو علی‌رغم تجربه هواوی در چین برای گسترش فروشگاه‌ نرم افزار , خدمات امنیتی و دیگر سرویس ها اضطراری در اندروید , بعید است که هواوی بتواند یوزرها بیرون از چین را به استعمال از این سرویس‌ها راضی کند ; زیرا همان‌طور که گفتیم چنین چیزی یک اکوسیستم از کاربر و توسعه‌دهنده تولید می‌نماید که هر چه یکسری یک عدد طولانی تر باشد , تعداد دیگری هم ارتقاء می یابد .

Huawei Honor 10
احتمال دارد ایجاد یک دکان اپلیکیشنی که عملا اپلیکیشن‌هایی گوگل پلی را نسخه برداری کند و مثلا اپلیکیشن بفروشد , بتواند کاری را از پیش چیره شود ; ولی همین نیز یک ایراد داراست .

اپلیکیشن‌ها مبتنی بر استانداردها و معیارهای گوگل که در هر به‌روزرسانی خدمات دکان پلی روی موبایل نصب می گردند , کار می‌کند . در‌صورتی‌که همین به‌روزرسانی‌ها را هواوی بخواهد انجام دهد , مشخص نمی باشد چقدر از آنان با به‌روزرسانی‌های خود گوگل سازگار باشند .

وقتی سرویس ها گوگل دراختیار نباشد
بعضا از اپلیکیشن‌ها از سرویس ها گوگل برای کار کردن به کارگیری مینمایند . خدماتی مانند سیستم‌های پرداخت گوگل , مکان‌یابی و بازی‌های گوگل پلی . اکنون اگر اپلیکیشن اندرویدی که روی گوشی‌های فارغ از سرویس ها گوگل هواوی نصب‌شده است , برای اجرا دنبال این خدمات بگردد و آنها را پیدا نکند , مشخصا دیگر کار نخواهد کرد